طرح سرمایه گذاری پارسه

مزایای طرح سرمایهگذاری پارسه برای کارفرمایان :

1-  انتقال ریسک پرداخت پاداش سنوات کارکنان به شرکت بیمه براساس حقوق پایه هر سال بخاطر وجود تورم.

2-  افزایش رفاه عمومی؛ تامین آرامش روحی و روانی کارکنان با امکان پرداخت چندین برابر حق سنوات واقعی کارکنان بر اساس آخرین حق بیمه پرداختی و مدت زمان سابقه نزد شرکت بیمه و تحت پوشش قراردادن بیمه‌ای آنها که در نهایت به افزایش راندمان و بهبود بازدهی کارکنان منجر می شود.

3-  تخصیص سود تضمینی سالانه بصورت روزشمار به اندوخته سرمایه‌گذاری کارفرمایان.

4- بهره مندی از سود مشارکت معادل % 02 سود تحقق یافته مازاد بر سود تضمینی از محل اندوخته بیمه‌نامه‌های سنوات.

5-  بهره مندی از مزایای کارت خرید پارسه برای کارفرمایان.

6-  سهولت نحوه اعطای کمک‌های غیرنقدی کارفرمایان به کارکنان.

7-  توزیع کمک‌های غیرنقدی در دوره‌های بعدی از طریق شارژ مجدد کارت.

8-  از بین رفتن مشکلات خرید کالا و کمک‌های غیرنقدی و توزیع آن بین کارکنان.

9- پوشش دادن حقوق ماهیانه کارکنان در ماه‌هایی که کارفرمایان با مشکل مالی مواجه هستند.

10-  افزایش انگیزه و وفاداری کارکنان با افزایش رفاه اجتماعی آنها.

11- افزایش راندمان، بهره‌وری و کیفیت در محصولات و خدمات سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی.

12-  افزایش کیفیت تولیدات یا خدمات و نهایتاً افزایش سو آوری سازمان.

مزایای طرح سرمایهگذاری پارسه برای کارکنان :

1-  پرداخت مبالغ بازخرید سنوات کارکنان به صورت تضمینی توسط صنعت بیمه و از بین بردن ریسک پرداخت پاداش سنوات کارکنان در صورت ورشکستگی احتمالی کارفرما… در طرح سرمایه گذاری پارسه پرداخت این سنوات از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران برخلاف سپرده‌گذاران بانکی که هیچ تضمینی وجود ندارد تضمینی بوده و طبق قوانین ملی و بین‌المللی این مبالغ غیر قابل مصادره از جانب طلبکاران یا دولت می‌باشد.

2- مبلغ سرمایه‌گذاری در طرح سرمایه‌گذاری پارسه بر اساس قوانین 133 و 137 قوانین مالیات‌های مستقیم، معاف از هر گونه پرداخت مالیات می‌باشد .

3-  امکان افزایش سرمایه‌گذاری و به طبع آن افزایش اندوخته‌ها با توجه به افزایش حقوق در سال‌های بعدی.

4-  پرداخت مستمری به کارکنان براساس اندوخته سرمایه‌گذاری (اندوخته سنوات ایجاد شده)

این پوشش مزیتی از دیگر مزایای طرح سرمایه‌گذاری ویژه پارسه می‌باشد که سرمایه‌گذار با سن بالا از پوشش بیمه عمر با اقساط مناسب استفاده می‌نماید ) تا سن 80 سالگی ( در حالی که استفاده از بیمه عمر در سنین بالا در شرایط عادی مستلزم انجام آزمایشات پزشکی مختلف و اثبات سلامت نسبی می‌باشد.

5-  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه در صورت ترك خدمت توسط هر یک از کارکنان، میزان بازخریدی او از محل این سرمایه گذاری پرداخت خواهد شد .

6-  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه انجام سرمایه‌گذاری و استفاده از مزایای آن برای افراد جدید الاستخدام با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط سازمان و همزمان با شروع سایر مزایای استخدامی امکان‌پذیر خواهد بود .

7- تخصیص کارت خرید پارسه قرض‌الحسنه که دارندگان آن می‌توانند ضمن خرید اقساطی کالا و خدمات از فروشگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی طرف قرارداد از تخفیفات خرید تا 38 % بهره مند شوند.

8- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه تمامی دارندگان کارت پارسه تا سن 80 سالگی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار قرار می گیرند.

9-  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه پرداخت سرمایه فوت بیمه شده به خانواده دارندگان کارت پارسه از جانب دولت جمهوری اسلامی ایران تضمین می‌شود. این سرمایه‌گذاری پوشش فوت به هر علت را در مدت خدمت کارکنان و بازنشستگی و دوران پرداخت مستمری داراست.

10-  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه امکان تعدیل سرمایه‌گذاری متناسب با افزایش حقوق و نرخ تورم وجود دارد.

11- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه کارفرما و کارکنان در پرداخت اقساط و سپرده می‌توانند مشارکت نمایند. بدین معنی که در این سرمایه‌گذاری ویژه ، کارفرما می‌تواند با پرداخت قسمتی از اقساط و تعهد پرداخت مابقی آن توسط دارنده کارت خرید پارسه ) کارکنان ( در خرید این محصول مشارکت نماید. طرح سرمایه گذاری ویژه پارسه بهترین راه برای مشارکت کارفرما در پرداخت اقساط سپرده گذاری برای کارکنان از محل ارزش بازخرید سنوات خدمت آنان می باشد.

12- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه سود سرمایه تشکیل شده تا استهلاك کامل آن در دوران مستمری برای مستمری های پنج ساله معادل سود سپرده های بانکی بلند مدت و تا 2 درصد بیشتر از سود سپرده‌های بلند مدت برای مستمری‌های بیش از پنج سال محاسبه می‌شود.

13- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه کارکنان و دارندگان کارت خرید پارسه با تایید کارفرما می‌توانند با پرداخت حداقل 3ماه از اقساط درخواست بازخرید و برگشت سرمایه خود را داشته باشد.

14- درطرح سرمایه‌گذاری پارسه به کلیه دارندگان کارت خرید پارسه وام بدون بهره نقدی پرداخت می‌شود این وام بدون ضامن و وثیقه بوده و تا سقف % 98 ارزش بازخریدی مبلغ سرمایه‌گذاری می‌باشد.

15- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه کارکنان می‌توانند با گذشت حداقل 3 سال از مدت سرمایه‌گذاری نسبت به برقراری مستمری به صورت دلخواه براساس سرمایه و اندوخته با 2درصد بیش از نرخ سود سپرده گذاری بانکی بلندمدت، اقدام نماید. برقراری مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار، آرامش خاطر را برای بازنشسته به همراه خواهد داشت که از برکات بسیار بزرگ طرح سرمایه‌گذاری پارسه می‌باشد.

16- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه کارکنان و دارندگان کارت خرید پارسه تا سن 80 سالگی حتی در دوران فراغت از کار نیز تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرند.) این پوشش علاوه بر پوشش‌های سایر مراکز تامین اجتماعی یا مکمل درمانی می باشد(.

-17  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه کلیه کارکنان و دارندگان کارت خرید پارسه تحت پوشش بیمه عمر و از کار افتادگی حتی در دوران دریافت مستمری خواهند بود.

-10  در طرح سرمایه‌گذاری پارسه اقساط پرداختی برای این سرمایه‌گذاری ویژه جزو هزینه‌های قابل قبول برای اداره دارائی و مالیات می‌باشد.

19- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه در زمان سرمایه‌گذاری و صدور قرارداد سرمایه‌گذاری؛کارکنان یا کارفرما می‌توانند مبلغی را به عنوان سپرده علاوه بر اقساط مربوط به سرمایه‌گذاری ویژه در نظر بگیرند که این امر از یک طرف سبب خارج نمودن نقدینگی مازاد و پراکنده در سطح جامعه و هدایت و بکارگیری آن‌ها در جهت اهداف توسعه و مهار تورم می‌گردد و از طرف دیگر افزایش اندوخته در مدت سرمایه‌گذاری و درنهایت پرداخت مستمری مناسب را فراهم می نماید.

20- طرح سرمایه‌گذاری پارسه بهترین راه برای مشارکت کارفرما در پرداخت اقساط، سپرده گذاری برای کارکنان از محل ارزش بازخرید سنوات خدمات می‌باشد و صنعت بیمه متعهد است چنانچه از محل سرمایه‌گذاری اندوخته‌های کارکنان سود بیشتری را کسب نمود، کارکنان مشمول طرح را به میزان % 02 در سود مازاد شریک نموده و هر ساله سود مشارکت در منافع را به اندوخته سرمایه‌گذاری، اضافه نماید.

21- در طرح سرمایه‌گذاری پارسه مبالغ سنوات بر اساس آخرین اقساط پرداختی کارفرما تجمیع و سرمایه گذاری شده و در زمان پایان همکاری به کارکنان پرداخت می‌شود.

22- درطرح سرمایه‌گذاری پارسه مبالغ دریافتی کارکنان از کارفرما بابت پاداش سنوات خاتمه خدمت، چندین برابر مبلغ سنوات واقعی در زمان بازنشستگی می‌باشد.

23- درطرح سرمایه‌گذاری پارسه کارکنان می‌توانند در زمان بازنشستگی سرمایه خود را بصورت یکجا یا مستمری مادام العمر بصورت اختیاری دریافت نمایند.

در سرمایه‌گذاری ویژه پارسه به ازای مبلغ اقساط پرداختی ماهیانه 100 هزار تومان که در طول سال کلاً 000/200/1 می شود به هنگام بازنشستگی برای هر یک از کارکنان در این طرح حداقل 800/251/107/6 ریال بصورت یکجا همزمان با بازنشستگی پرداخت می شود.

طبق قانون خاتمه خدمت در حال حاضر مبلغ پاداش پرداختی کارفرمایان در خوشبینانه ترین حالت ممکن در صورت عدم ورشکستگی و یا سایر اتفاقات فورس ماژور مبلغی بمراتب پایین تر بوده و فاقد مزایای ذکر شده در طرح پارسه می باشد. ضمن اینکه تمامی کارکنان در طول مدت سرمایه گذاری و حتی بعد از بازنشستگی در دوران مستمری تحت پوشش‌های کامل بیمه‌ای و مزایای کارت خرید پارسه قرار می گیرند که در روش‌های معمول پرداخت پاداش سنوات هیچ یک از این مزایا وجود ندارد خاطر نشان می سازد با پیش بینی سود 20 درصد کارکنان معادل 938/819/233/26ریال و با پیش بینی سود 22 درصد معادل 505/976/256/44ریال بصورت یکجا موقع بازنشستگی دریافت می‌نمایند.

در سرمایه‌گذاری پارسه چنانجه کارکنان و دارندگان کارت خرید پارسه به هنگام بازنشستگی یا بازخریدی تمایل داشته باشد به جای دریافت پاداش سنوات بصورت یکجا بصورت مادام العمر مستمری بگیرد و همزمان تحت پوشش عمر و درمان هم باشد در این صورت با پیش بینی سود22 % سرمایه به شرط حیات 505/976/256/44 ریال ماهیانه مبلغ 648/454/663ریال حقوق بصورت مادام العمر دریافت  خواهد نمود ضمن اینکه تحت پوشش بیمه عمر و درمان نیز خواهد بود. این حقوق با پیش بینی سود 28 % برای سرمایه 938/819/233/26ریال ماهیانه 299/107/393ریال و با پیش بینی سود تضمینی با سرمایه800/251/107/6 ماهیانه 777/258/91ريال خواهد بود.

خاطر نشان می سازد مبالغ فوق الذکر با فرض اقساط ماهیانه 000/100تومان محاسبه گردیده است بدیهی است درصورتیکه این عدد بالاتر انتخاب گردد و یا در اول ورود به چرخه سرمایه گذاری در سرمایه گذاری پارسه مبلغی به عنوان سپرده در نظر گرفته شود در این صورت مبالغ بازخریدی و یا مستمری نیز بصورت تصاعدی افزایش می‌یابد. خاطر نشان می سازد این حقوق و مستمری علاوه بر حقوق و مستمری از سایر مراکز حمایتی از جمله سازمان تامین اجتماعی و… خواهد بود.

24- در سرمایه‌گذاری پارسه دارندگان کارت خرید پارسه از پوشش های بیمه‌ای کامل در دوران خدمت و بازنشستگی و مستمری بهره مند خواهند شد.

25- درطرح سرمایه‌ گذاری پارسه تامین سرمایه متناسب با اقساط پرداختی برای اعضای خانواده در صورت فوت هر یک از کارکنان درطول قرارداد حاصل می گردد.

26- کارکنان مشمول طرح سرمایه گذاری پارسه از هرگونه مالیات بر ارث و درآمد معاف می باشد .

27- درطرح سرمایه گذاری پارسه در صورت دریافت وام هیچگونه اندوخته سرمایه گذاری و تخصیص سود به کل اندوخته آن کاهش پیدا نمی کند.

28- در سرمایه گذاری پارسه امکان انتقال تعهدات و ریسک سنوات تجمیع شده سالهای گذشته به شرکت بیمه وجود دارد.

29- در سرمایه گذاری پارسه کلیه نیازهای بیمه ای دارندگان کارت خرید پارسه با تخفیف انجام می شود.

30- درطرح سرمایه گذاری پارسه کلیه کارکنان و خانواده آنها از مزایای کارت خرید پارسه بهره مند می شوند.

31- درطرح سرمایه گذاری پارسه امکان خرید کالا و خدمات تا تخیف 38 درصدی از هزاران مرکز فروشگاهی، درمانی و خدماتی در سرتاسر کشور برای کارکنان ایجاد می شود .

32- درطرح سرمایه گذاری پارسه قابلیت پرداخت اینترنتی وجوه کالا و خدمات خریداری شده از فروشگاههای اینترنتی از جمله خرید بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما، رزرو هتل و تورهای مسافرتی، خرید انواع کالاهای مصرفی ، پرداخت قبوض آب ، برق ، گاز ، تلفن ثابت و همراه و…برای کارکنان ایجاد می شود.

33- درطرح سرمایه گذاری پارسه کارکنان از میلیاردها ریال جوایز نقدی قرعه کشی آنلاین و جشنواره های خرید پارسه در هرسال بهره مند می شوند .

34- درطرح سرمایه گذاری پارسه بازگشت اعتبار دارندگان کارت خرید پارسه ، به میزان قسط پرداختی بصورت خودکار انجام می‌شود.

35- درطرح سرمایه گذاری پارسه افزایش رفاه عمومی و قدرت خرید برای دارندگان کارتهای خرید حاصل می گردد و در چرخه اقتصاد ملی و تولید ملی بهبود چشمگیری حاصل می شود.